NUTECH 3000 TAŞINABILIR THC VE NMHC ANALİZÖRÜ

Nutech 3000 THC (Toplam Hidrokarbonlar) ve NMHC (Metan Olmayan Hidrokarbonlar) Analizörü, sabit kaynak emisyonu ve çalışma hattında TVOC (Toplam Uçucu Organik Bileşikler), CH4 (Metan) ve NMHC’nin izlenmesi için uygun taşınabilir sistem.

Teknoloji Prensibi

TVOC, THC veya NMHC ile temsil edilebilir. Nutech 3000, THC ve NMHC’yi eşzamanlı olarak analiz etmek için katalitik oksidasyon + çift FID teknolojisini kullanır.

Örnek gaz 2 kanaldan analizöre verilir. FID 1, kanal 1’deki gaz numunesinin THC (toplam hidrokarbonlar) konsantrasyonunu analiz eder. Katalitik oksidasyon modülü, NMHC’yi (metan olmayan hidrokarbonları) kanal 2’de CO2 ve H2O’ya okside eder ve bu nedenle FID 2 yalnızca metan konsantrasyonunu analiz eder . NMHC konsantrasyonu, THC konsantrasyonu çıkarılarak metan konsantrasyonu ile hesaplanabilir.

NMHC Konsantrasyonu = THC Konsantrasyonu – CH4 Konsantrasyonu

Nutech 3000 THC ve NMHC Analizörünün Özellikleri

1. Hafif ve Entegre Tasarım

Toplam ağırlığı 12kg içinde sağlamak için son derece entegre tasarım (katalitik modül, metal hidrit silindir, pil, sıfır hava jeneratörleri vb. dahil) Bir kişi tarafından kolayca taşınabilen ve kullanıma sokulabilen bir sırt çantası ve bir tutacak ile donatılmıştır.
THC ve NMHC’yi aynı anda tek bir ünitede analiz edin.

2. Kullanımı Kolay

Sahada şebeke gücü olmadan bile uzun süre çalışabilen büyük kapasiteli pil (45Ah) güç kaynağı.
Wi-Fi iletişimi ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip çıkarılabilir bir dokunmatik ekran terminali ile çalıştırılır. Kullanıcılar, çıkarılabilir dokunmatik ekran terminali aracılığıyla cihazı kontrol edebilir ve sitenin 50m (33ft) içindeki test sonuçlarını okuyabilir.

3. Yüksek Test Verimliliği

Sistemin ön ısıtma süresi 5 dakikadan azdır.
Yüksek dönüşüm verimliliği elde etmek için yeni katalizör kullanılır (≥% 95)
Çift FID tasarımı ve hem THC hem de NMHC’yi gaz akışını değiştirmeye gerek kalmadan aynı anda sürekli olarak ölçebilir. NMHC test sonuçlarını her saniye kadar hızlı verebilir.
Hızlı gaz yolu temizleme hızı.

4. En Doğru Test Sonucu

Örnekleme tüpünden FID dedektörüne kadar tüm süreç, yüksek sıcaklık ve yüksek nemli gaz örneklerinin yoğunlaşma kaybını önlemek için yüksek sıcaklıkta ısıtmalıdır.
Örnekleme akış yolu silanize edilmiştir (yüzeyi en yüksek derecede inert hale getirmek için özel bir yüzey işleme teknolojisi), yüksek sıcaklık ve korozyona dayanıklıdır ve örnek kontaminasyonunu ve adsorpsiyonunu önlemek için partikülleri etkili bir şekilde filtrelemek için bir filtre düzeneği içerir.

Doğru akış kontrolü ve doğru ölçüm sağlamak için yüksek hassasiyetli EPC ve FID kullanılmıştır.
Sistemi temiz tutmak ve böylece daha doğru test sonuçları elde etmek için otomatik ve manuel temizleme sistemi.

5. Güçlü Veri İşleme

Veri dosyası otomatik kayıt ve saklama, geçmiş veri sorgulama, yeniden işleme ve yazdırma fonksiyonları.
Test verileri Excel dosyasında dışa aktarılabilir.

7. Türünün En Düşük İşletme Maliyeti

H2, çok düşük basınçlı mini yerleşik metal hidrit silindir ile sağlanır ve bu nedenle güvenli ve kullanımı ve nakliyesi kolaydır. Metal hidrit silindiri geri dönüştürülebilir.
Yüksek saflıkta hava (Zero Air) dahili pompa ile sağlanır. Harici tüpe gerek yoktur, ayrıca harici gaz tüpü takılmasını da destekler.

8. Geniş Uygulamalar

Bacada (yüksek konsantrasyon), fabrika içinde (orta konsantrasyon), fabrika / çit hattı dışında (düşük konsantrasyon) VOC ölçümlerinde uygulanabilir.

9. Genişletilebilirlik

Kullanıcı, numune alma hattını gerektiği gibi uyarlayabilir.
Baca gazı verilerini test etmek için genişletilebilir