TOC | Nutech 3000T

Nutech 3000T THC (Toplam Hidrokarbonlar) Analizörü, sabit kaynak emisyonu ve çalışma hattında TVOC (Toplam Uçucu Organik Bileşikler), izlenmesi için uygun sırt çantasında taşınabilir, portatif sistemdir.

TEKNOLOJİ PRENSİBİ

Nutech 3000T, FID teknolojisini kullanır.

Örnek gaz kanalından analizöre verilir. FID, gaz numunesinin THC (toplam hidrokarbonlar) konsantrasyonunu analiz eder.

Benzer analizörler sadece EN 12619 standardına göre tasarlanmıştır ve bu nedenle yalnızca baca gazı testi (ppm seviye konsantrasyonu) için geçerlidir ve yalnızca THC’yi (Toplam Hidrokarbonlar) izleyebilirler.

Nutech 3000T EN 12619 standardına uygun olmakla birlikte ABD, Çin, Kore, Japonya, AB vb. dahil olmak üzere çeşitli ülkelerin standartlarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Nutech 3000T, sektörde kullanılan tüm benzer analizörlerden birçok yönden daha iyi performans göstermektedir.

SAHA ÇALIŞMALARI

TOC         

EPA Method TO-15A

Nutech TOC Analizörleri, EPA Method TO-15A (Determination of Volatile Organic Compounds (VOCs) in Air Collected in Specially) metodu kapsamında önerilen analiz cihazları listesinde bulunmaktadır.

EPA TO-15A, numune alma, ön konsantrasyon ve analitik enstrümantasyon teknolojilerindeki gelişmeleri ele almak ve dahil etmek için tamamen yeniden yazılmıştır. Ekipmanların, araçların, operasyonların, en iyi uygulamaların, kabul ve performans kriterlerinin açıklandığı performansa dayalı bir prosedürdür. Mevcut Canister ve GC/MS teknolojilerini kullanarak hava örneklemesi ve analiziyle ilgili tüm süreçler hakkında kapsamlı ayrıntı sağlar.

görsel kütüphanesi

Nutech 3000T Analizör teslimatında verilen kullanıcı eğitimleri ve müşteri tarafında yapılan uygulamalara ait görselleri inceleyebilirsiniz.

TOC | Toplam Organik Karbon | Emisyon | VOC | Taşınabilir TOC Analizörü

TEKNİK ÖZELLİKLER

Algılama Yöntemi / Detection Method                     FID (Flame Ignition Detector)

Ölçüm Aralığı / Measuring Range                             0~10/100/1.000/10.000 ppm (Otomatik)

Tespit Sınırı / Detection Limit                                     ≤ 0.07 mg/m3 (140 ppb) (Karbon)

Sıfır Kayma / Zero Drift                                                ≤ ±1% Tam Ölçek / 8 saat

Açıklık Kayması / Span Drift                                         ≤ ±1% Tam Ölçek / 8 saat

Tekrarlanabilirlik / Repeatability                                ≤ ±0.1% Tam Ölçek

Gösterge Hatası / Indication Error                             ≤ ±1% Tam Ölçek

Isınma Süresi / Warm-up Time                                   ≤ 30dk

Veri Çözünürlüğü (T90) / Data Resolution               ≤ 2s

Güç Kaynağı / Power Supply                                        DC 24V, AC (100-240±10%)V/(50±2%)Hz

Boyutlar / Dimensions                                                  370 x 260 x 397 (mm)

Ağırlık / Weight                                                              < 12KG (Batarya Hariç)

Sıcaklık / Temperature                                                -20 ℃  ~ +50 ℃

Bağıl Nem / Relative Humidity                                   < %95

Atmosferik Basınç / Atmospheric Pressure             (80~106) kPa

TOC | Toplam Organik Karbon | Emisyon | VOC | Taşınabilir TOC Analizörü

HAFİF & TAŞINABİLİR

Toplam ağırlığı 12 KG (batarya hariç)sağlamak için son derece entegre tasarım.

Tek kişi tarafından kolayca taşınabilen ve kullanıma açılabilen sırt çantası ve kulp ile donatılmıştır.

KULLANIMI KOLAY

Sahada şebeke elektriği olmasa bile uzun süre çalışabilen büyük kapasiteli pil (45Ah)

(Kullanım süresinin artırılması, dahili batarya verimliliğinden en üst seviyede faydalanmak için 120 C üzeri prob sıcaklıklarında harici güç kaynağına bağlanması önerilir)

Tablet Wi-Fi iletişim kullanır, 50 m mesafeden kontrol ederek ölçüm sonuçlarını görebilir. Tablet bilgisayar yerine kullanıcı kendi bilgisayarını Wi-Fi veya Ethernet port üzerinden kablolu bağlantı yaparak kullanabilir. (Bilgisayara analizörün yazılımının yüklenmesi gerekir)

EN DOĞRU TEST SONUCU

Numune alma hattı yoğuşma ve numune kaybını önlemek için ısıtmalı olarak tasarlanmıştır.

Numune akış yolu silanize (silika kaplama) edilmiştir. Yüksek sıcaklığa ve korozyona dayanıklıdır, numune kontaminasyonunu önlemek için değiştirilebilir partikül tutucu filtreler kullanılmıştır.

Yüksek hassasiyetli EPC (Electronic Pressure Controller) ve FID (Flame Ignition Detector) kullanılmıştır.

Sistem temizliği için otomatik ve manuel temizleme fonksiyonlarına sahiptir.

GÜÇLÜ VE KOLAY VERİ İŞLEME

Veri dosyasını otomatik kaydeder ve depolar. Ölçüm verileri Excel dosyasına aktarılabilmektedir.

Verileri yerinde yazdırmak için mini bir Bluetooth yazıcı ile (veya istenilen herhangi bir yazıcı) ile donatılabilir. Microsoft yazılımı bulunan tablet (Surface GO) sayesinde diz üstü ya da masa üstü herhangi bir bilgisayarda yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

EN DÜŞÜK İŞLETME MALİYETİ

Hidrojen (H2), çok düşük basınçlı sisteme entegre mini metal hidrit kartuşu tarafından sağlanır. Bu nedenle güvenli, kullanımı ve taşınması oldukça kolaydır. Sahada yapılan ölçümler için yüksek saflıkta Hidrojen (H2) tüpüne gerek yoktur. Metal hidrit kartuşu geri dönüştürülebilir.

Sıfır hava (Zero Air) sisteme entegre dahili pompa ile sağlanır. Sahada yapılan ölçümler için yüksek saflıkta hava tüpüne gerek yoktur.

İstenildiğinde harici gaz tüplerinin takılabilmesini de destekler.

Analizörü temiz tutmak ve ölçüm verimliliğini uzun süre sağlayabilmek için kullanılan filtreler piyasada rahatlıkla bulunabilecek filtreler olup maliyetleri yok denecek kadar azdır.

GENİŞ UYGULAMA ALANI

Dinamik / otomatik ölçüm aralığında (0~10/100/1.000/10.000 ppm) ölçüm yapabilme kabiliyetine sahiptir. İşletme / fabrika bacalarında, fabrika içinde ve fabrika dışında.

ÜSTÜN YÖNLERİ

10ppm altındaki düşük konsantrasyon ölçümleri için ilave cihaza ihtiyaç duymadan ölçüm yapabilme becerisine sahiptir.

Standart konfigürasyon Nutech 3000T TOC analizöründe 60 saat süreyle kullanılabilen, piyasadaki birçok analizörde bulunmayan, dahili ısıtma ile verimliliği kontrol edilebilen metal hidrit Hidrojen (H2) kartuşu mevcuttur.

Ölçüm yapılırken yüksek basınçlı bir Hidrojen tüpü kullanmaya gerek yoktur.

Metal Hidrit Hidrojen (H2) kartuşu hem kullanımı kolay, hem de emniyetlidir.

Gaz akış kontrolünde mekanik valf yerine Agilent teknolojisi Parker EPC (Electronic Pressure Control) basınç kontrol üniteleri kullanılmıştır.

Çok daha kararlı bir numune, Hidrojen ve sıfır hava akışı sağlar.

Analizörün düşük konsantrasyonlu ölçüm gerektiren yerlerde kullanılmasını sağlar.

İhtiyaç duyulan gazlardan tasarruf sağlar. Bu nedenle metal hidrit H2 tüpü çok daha uzun süre ve verimli kullanılabilir.

Şebeke elektriği olmadan ölçüm yapılmasına izin veren dahili batarya mevcuttur.

Ölçüm noktasına giderken analizör şebeke elektriği gereksinimi olmadan araç içerisinde ölçüme hazır hale getirilebilir.

220 V şebeke elektriği olmayan çatılarda ölçüm yapılabilir.

Piyasadaki birçok analizör mekanik düğmelerle kontrol edilirken, yazılım kontrolü için Surface Go tablet kullanılmaktadır.

Surface Go tablet bilgisayar sadece analizörün uygun çalıştırılmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sorun giderme için de çok daha uygundur.

Surface Go tablet bilgisayar ile analizörün yanında olmaksızın 50 m mesafeden kontrol edilebilir. Bu sayede özellikle olumsuz hava şartlarında ölçüm personelinin analizörle birlikte çatıda durmasına gerek yoktur.

Fotoğraf, video çekme, e-posta alışverişi ve telefon görüşmeleri de dahil olmak üzere birçok işlev sunmaktadır.

Teknik desteğe ihtiyaç duyulması halinde, laboratuvara verilerin anlık aktarılmasının istenmesi durumunda, Surface Go tablet bilgisayara uzak bağlantı yapılarak bütün işlemler kolaylıkla yapılabilir.

TOC | Toplam Organik Karbon | Emisyon | VOC | Taşınabilir TOC Analizörü

KURULUM ve EĞİTİM

Cihazın kurulumu ve kullanıcı eğitimi teknik servis mühendisleri tarafından verilmektedir. Kullanıcı eğitimi verilen tüm kullanıcılar için eğitim katılım sertifikası düzenlenmektedir. Teslimat işlemleri sırasında analizöre ait Surface GO tablete uzaktan erişim programı yüklenir. Bu sayede kullanıcının ihtiyacı durumunda on-line destek alması sağlanır.

SERVİS

Nutech marka / model TOC & THC analizörlerinin kurulum, eğitim ve teknik destek hizmeti Kadıköy / İSTANBUL merkez ofis yetkili ve üretici firma tarafından eğitim sertifikalı servis mühendisleri tarafından verilir.

Pronitron Analitik Cihazlar Ltd. Şti. servis merkezi, fabrikasyon hata dışında analizörlerin teknik destek hizmetini servis merkezinde (yurt içnde) vermeyi beyan ve taahhüt eder. Bu hizmet için tanımlanan süre en fazla 7 (yedi) gündür. Bu süre, satış sürecinde protokol ile kayıt altına alınır.

Zorunlu (Fabrikasyon hata veya tasarım değişikliği de içeren upgrade vb.) hallerde analizörün üretici firmaya (yurt dışına) gönderilmesi durumunda geri teslim süresi en fazla 30 (otuz) gündür. Bu süre, satış sürecinde protokol ile kayıt altına alınır.

Pronitron Analitik Cihazlar Ltd. Şti. servis merkezi 7/24 esasına göre çalışmaktadır.

STOK

Pronitron Analitik Cihazlar Ltd. Şti. satışını yaptığı tüm cihazlar için yedek parça ve sarf malzemeleri stokta bulundurmayı, beklenmedik / öngörülemeyen durumlarda en geç 15 (on beş) gün süre içerisinde stok eksikliklerinin tamamlanmasını beyan ve taahhüt eder.

GARANTİ

Analizör, fabrikasyon hata ve arızalara karşı 2 (iki) yıl süre ile Pronitron Analitik Cihazlar San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından garanti altına alınmıştır. Kullanıcı hataları ve sarf malzemeler garanti kapsamında değildir.

yedek

NUTECH 3000T TAŞINABİLİR THC ANALİZÖRÜ

Nutech 3000T THC (Toplam Hidrokarbonlar) Analizörü, sabit kaynak emisyonu ve çalışma hattında TVOC (Toplam Uçucu Organik Bileşikler), izlenmesi için uygun taşınabilir sistem.

TEKNOLOJİ PRENSİBİ

Nutech 3000T, FID teknolojisini kullanır.

Örnek gaz kanalından analizöre verilir. FID, gaz numunesinin THC (toplam hidrokarbonlar) konsantrasyonunu analiz eder.

HAFİF VE ENTEGRE TASARIM

Toplam ağırlığı 12kg içinde sağlamak için son derece entegre tasarım (metal hidrit silindir, pil, sıfır hava jeneratörleri vb. dahil) Bir kişi tarafından kolayca taşınabilen ve kullanıma sokulabilen bir sırt çantası ve bir tutacak ile donatılmıştır.

KULLANIMI KOLAY

Sahada şebeke gücü olmadan bile uzun süre çalışabilen büyük kapasiteli pil (45Ah) güç kaynağı.
Wi-Fi iletişimi ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip çıkarılabilir bir dokunmatik ekran terminali ile çalıştırılır. Kullanıcılar, çıkarılabilir dokunmatik ekran terminali aracılığıyla cihazı kontrol edebilir ve sitenin 50m (33ft) içindeki test sonuçlarını okuyabilir.

YÜKSEK TEST VERİMLİLİĞİ

Sistemin ön ısıtma süresi 5 dakikadan azdır.
Hızlı gaz yolu temizleme özelliği (Purge)

EN DOĞRU TEST SONUCU

Örnekleme tüpünden FID dedektörüne kadar tüm süreç, yüksek sıcaklık ve yüksek nemli gaz örneklerinin yoğunlaşma kaybını önlemek için yüksek sıcaklıkta ısıtmalıdır.
Örnekleme akış yolu silanize edilmiştir (yüzeyi en yüksek derecede inert hale getirmek için özel bir yüzey işleme teknolojisi), yüksek sıcaklık ve korozyona dayanıklıdır ve örnek kontaminasyonunu ve adsorpsiyonunu önlemek için partikülleri etkili bir şekilde filtrelemek için bir filtre düzeneği içerir.

Doğru akış kontrolü ve doğru ölçüm sağlamak için yüksek hassasiyetli EPC ve FID kullanılmıştır. Sistemi temiz tutmak ve böylece daha doğru test sonuçları elde etmek için otomatik ve manuel temizleme sistemi.

GÜÇLÜ VERİ İŞLEME

Veri dosyası otomatik kayıt ve saklama, geçmiş veri sorgulama, yeniden işleme ve yazdırma fonksiyonları.
Test verileri Excel dosyasında dışa aktarılabilir.

TÜRÜNÜN EN DÜŞÜK İŞLETME MALİYETİ

H2, çok düşük basınçlı mini yerleşik metal hidrit silindir ile sağlanır ve bu nedenle güvenli ve kullanımı ve nakliyesi kolaydır. Metal hidrit silindiri geri dönüştürülebilir.
Yüksek saflıkta hava (Zero Air) dahili pompa ile sağlanır. Harici tüpe gerek yoktur, ayrıca harici gaz tüpü takılmasını da destekler.

GENİŞ UYGULAMALAR

Bacada (yüksek konsantrasyon), fabrika içinde (orta konsantrasyon), fabrika / çit hattı dışında (düşük konsantrasyon) VOC ölçümlerinde uygulanabilir.

GENİŞLETİLEBİLİRLİK

Kullanıcı, numune alma hattını gerektiği gibi uyarlayabilir.
Baca gazı verilerini test etmek için genişletilebilir.

 • Detection Method: Catalytic Oxidation + Double FID
 •  Measuring Range: 0~10/100/1000/10000 ppm (Automatic)
 • Detection Limit: ≤50ppb (Calculated by Carbon)
 • Zero Drift: ≤±1% Full Scale/8H
 • Span Drift: ≤±1% Full Scale/8H
 •  Repeatability: ≤±0.1% Full Scale
 •  Indication Error: ≤±1% Full Scale
 •  Conversion Efficiency: ≥95%
 • Warm-up Time ≤30min
 •  Data Resolution (T90): THC≤2s; NMHC≤2s
 •  Working Environment: temperature: -20℃~50℃; relative humidity: <95%; atmospheric
  pressure: (80~106) kPa
 •  Power Supply: DC24V, AC (100-240±10%) V/(50±2%) Hz
 •  Dimensions: 370x260x397mm
 • Weight: <12KG

NUTECH 3000T TAŞINABİLİR THC (TOC / TVOC) ANALİZÖRÜ

Nutech 3000T THC (Toplam Hidrokarbonlar) Analizörü, sabit kaynak emisyonu ve çalışma hattında TVOC (Toplam Uçucu Organik Bileşikler), izlenmesi için uygun taşınabilir sistem.

TEKNOLOJİ PRENSİBİ

Nutech 3000T, FID teknolojisini kullanır.

Örnek gaz kanalından analizöre verilir. FID, gaz numunesinin THC (toplam hidrokarbonlar) konsantrasyonunu analiz eder.

NUTECH 3000T THC ANALİZÖRÜNÜN ÖZELLİKLERİ
Hafif ve Entegre Tasarım

Toplam ağırlığı 12kg içinde sağlamak için son derece entegre tasarım (metal hidrit silindir, pil, sıfır hava jeneratörleri vb. dahil) Bir kişi tarafından kolayca taşınabilen ve kullanıma sokulabilen bir sırt çantası ve bir tutacak ile donatılmıştır.

Kullanımı Kolay

Sahada şebeke gücü olmadan bile uzun süre çalışabilen büyük kapasiteli pil (45Ah) güç kaynağı.
Wi-Fi iletişimi ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip çıkarılabilir bir dokunmatik ekran terminali ile çalıştırılır. Kullanıcılar, çıkarılabilir dokunmatik ekran terminali aracılığıyla cihazı kontrol edebilir ve sitenin 50m (33ft) içindeki test sonuçlarını okuyabilir.

Yüksek Test Verimliliği

Sistemin ön ısıtma süresi 5 dakikadan azdır.
Hızlı gaz yolu temizleme özelliği (Purge)

En Doğru Test Sonucu

Örnekleme tüpünden FID dedektörüne kadar tüm süreç, yüksek sıcaklık ve yüksek nemli gaz örneklerinin yoğunlaşma kaybını önlemek için yüksek sıcaklıkta ısıtmalıdır.
Örnekleme akış yolu silanize edilmiştir (yüzeyi en yüksek derecede inert hale getirmek için özel bir yüzey işleme teknolojisi), yüksek sıcaklık ve korozyona dayanıklıdır ve örnek kontaminasyonunu ve adsorpsiyonunu önlemek için partikülleri etkili bir şekilde filtrelemek için bir filtre düzeneği içerir.

Doğru akış kontrolü ve doğru ölçüm sağlamak için yüksek hassasiyetli EPC ve FID kullanılmıştır. Sistemi temiz tutmak ve böylece daha doğru test sonuçları elde etmek için otomatik ve manuel temizleme sistemi.

Güçlü Veri İşleme

Veri dosyası otomatik kayıt ve saklama, geçmiş veri sorgulama, yeniden işleme ve yazdırma fonksiyonları.
Test verileri Excel dosyasında dışa aktarılabilir.

Türünün En Düşük İşletme Maliyeti

H2, çok düşük basınçlı mini yerleşik metal hidrit silindir ile sağlanır ve bu nedenle güvenli ve kullanımı ve nakliyesi kolaydır. Metal hidrit silindiri geri dönüştürülebilir.
Yüksek saflıkta hava (Zero Air) dahili pompa ile sağlanır. Harici tüpe gerek yoktur, ayrıca harici gaz tüpü takılmasını da destekler.

Geniş Uygulamalar

Bacada (yüksek konsantrasyon), fabrika içinde (orta konsantrasyon), fabrika / çit hattı dışında (düşük konsantrasyon) VOC ölçümlerinde uygulanabilir.

Genişletilebilirlik

Kullanıcı, numune alma hattını gerektiği gibi uyarlayabilir.
Baca gazı verilerini test etmek için genişletilebilir.